Emmi Eteläsalo-Holmberg seuran kunniapuheenjohtajaksi

28.4.2021

Espoon Pesis ry:n jäsenkokouksessa viime viikolla kutsuttiin Espoon Pesis ry:n kunniapuheenjohtajaksi Emmi Eteläsalo-Holmberg. Emmi toimi pitkällä puheenjohtajakaudellaan erittäin ansiokkaasti seuran ja pesäpallon edistämiseksi niin Espoossa kuin valtakunnan tasolla Pesäpalloliitossa ja Etelä-Suomen Liikunta ja Urheilu ry:ssä. Emmin tekemä suuri työ Drillicenter -harjoitustilan perustamiseksi mahdollisti kuluneena talvikautena pelaajillemme useita muita seuroja paremmat harjoitteluolosuhteet tänä poikkeuksellisena vuonna. Kunniapuheenjohtajana Emmi jatkaa työtä pesiksen eteenpäin viemiseksi Espoon liikunta- ja nuorisolautakunnassa, Etelän pesiksessä ja Pesäpalloliiton Eteläisen alueen johtoryhmässä. Suuret kiitokset Emmi panoksestasi espoolaisen pesäpallon eteen!

Jäsenkokous vahvisti lisäksi seuran kesäkauden kausimaksut ja hyväksyi seuran uudistetut säännöt.