Kauden 2020 päätöstä juhlittiin lauantaina

4.10.2020


F-tyttöjen palkitut Vanni, Johanna ja Nella
F-tyttöjen palkitut Vanni, Johanna ja Nella
F-poikien palkitut Joonatan ja Eeli
F-poikien palkitut Joonatan ja Eeli
E-tyttöjen palkitut Peppi ja Martta
E-tyttöjen palkitut Peppi ja Martta
E-poikien pelisarjan palkitut Aleksi, Leo ja Daniel
E-poikien pelisarjan palkitut Aleksi, Leo ja Daniel
E-poikien kipasarjan palkitut Onni, Sakari ja Anton
E-poikien kipasarjan palkitut Onni, Sakari ja Anton
Vuoden miespelaaja Viljami Heinimäki
Vuoden miespelaaja Viljami Heinimäki
Vuoden poikapelaaja Antto Häkkilä
Vuoden poikapelaaja Antto Häkkilä
Vuoden tyttöpelaaja Elna Alanen
Vuoden tyttöpelaaja Elna Alanen
Vuoden joukkue C-tytöt
Vuoden joukkue C-tytöt
Vuoden seuratuomari Oscar Smith
Vuoden seuratuomari Oscar Smith

Seuran kauden päätösjuhlaa vietettiin lauantaina palkintojenjaon merkeissä. Palkintojenjako suoritettiin tänä vuonna poikkeuksellisesti ulkotiloissa Leppävaarassa, maskeja käyttäen. Pokaaleja jaettiin kuitenkin lukuisia, ja osallistujat tekivät tilaisuudesta lämminhenkisen ulkonakin.

Joukkuepalkinnot:

Naisten ykköspesis 

Vuoden sisäpelaaja: Reetta Aralinna
Vuoden ulkopelaaja: Ira Vehman
Vuoden kehittyjä: Emmi Satokangas

Naisten suomensarja
Vuoden sisäpelaaja: Ulla Tervo
Vuoden ulkopelaaja: Eveliina Lehtomaa
Vuoden pelaaja (pelaajien valinta): Annamaija Suontausta

Naisten maakuntasarja

Vuoden sisäpelaaja: Laura Levänen
Vuoden ulkopelaaja: Camilla Johansson
Vuoden kehittyjä: Julia Ivakko

Naisten aluesarja

Vuoden sisäpelaaja: Erika Kariluoto
Vuoden multipelaaja: Jenni Riihiranta
Vuoden tsemppari: Venla Varo

C-tytöt

Vuoden sisäpelaaja: Auri Keurulainen
Vuoden ulkopelaaja: Iida Alanen
Vuoden MVP: Leeni Telsavaara

C-pojat pelisarja

Vuoden sisäpelaaja: Eero Rintamäki
Vuoden ulkopelaaja: Eetu Häkkilä
Vuoden kehittyjä: Aleksi Tuominen

C-pojat SM-karsinta

Vuoden sisäpelaaja: Tino Heikkilä
Vuoden ulkopelaaja: Toma Heikkilä
Vuoden multipelaaja: Elias Luukkonen

D-tytöt, kilpasarja

Vuoden sisäpelaaja: Freddie Lärka
Vuoden ulkopelaaja: Ronja Heikkinen
Vuoden kehittyjä: Helen Sointula

D-pojat, pelisarja

Vuoden sisäpelaaja: Leevi Nieminen
Vuoden ulkopelaaja: Lauri Mäki-Rahkola
Vuoden kehittyjä: Anttu Turunen

D-pojat, kilpasarja

Vuoden sisäpelaaja: Eemil Hiltunen
Vuoden ulkopelaaja: Aatu Hettula
Vuoden kehittyjä: Samuli Laakso

E-tytöt, pelisarja

Vuoden sisäpelaaja: Martta Smeds
Vuoden ulkopelaaja: Tähkä Lehtonen
Vuoden kehittyjä ja tsemppari: Peppi Korpela

E-pojat, pelisarja

Vuoden sisäpelaaja: Daniel Simola
Vuoden ulkopelaaja: Leo Kesänen
Vuoden kehittyjät: Aleksi Mikkola

E-pojat, kilpasarja

Vuoden sisäpelaaja: Onni Rauhala
Vuoden ulkopelaaja: Anton Hakaste
Vuoden yleispelaaja: Sakari Rossi

F-tytöt

Vuoden sisäpelaaja: Johanna Kumpulainen
Vuoden ulkopelaaja: Nella Telsavaara
Vuoden kehittyjä: Vanni Hiltunen

F-pojat

Vuoden sisäpelaaja: Vili Kärkkäinen
Vuoden ulkopelaaja: Eeli Koskela
Vuoden kehittyjä:Joonatan Uusitalo

 

Seurapalkinnot:

Vuoden Joukkue: C-tytöt                   

Vuoden pelinjohtaja(t): Alisa ja Sonja Parisaari

Vuoden valmentaja: Jenni Riihiranta

Vuoden tyttöpelaaja: Elna Alanen

Vuoden poikapelaaja: Antto Häkkilä

Vuoden naispelaaja: Reetta Lehtinen

Vuoden miespelaaja: Viljami Heinimäki

Vuoden tuomari: Ilari Susi

Vuoden seuratuomari: Oscar Smith

Vuoden tulokastuomari: Daniel Simola

Vuoden joukkueenjohtaja: Marja Vainio

Vuoden pesisperhe: Kivimaat

Vuoden pesisperhe: Hakasteet

Vuoden pesisteko: Miko Kotiniemi (naisten finaalin st)

Vuoden pesisteko: F-pojat (Seinäjoen turnauksen voitto)

Vuoden pesisteko: E-tyttöjen kasvu (some-äidit)