Seura etsii kirjanpitäjää

23.8.2021

Seura etsii kirjanpitäjää, jonka tehtäviin kuuluu mm. seuran ja joukkueiden tiliotetapahtumien kirjanpito, ostolaskujen tiliöinti ja hyväksymiskierto, tilinpäätös ja talousraportointi. 

Seura ottaa syksyllä 2021 käyttöön nykyaikaisen sähköisen kirjanpitojärjestelmän, jossa tapahtumien kirjaukset on pitkälle automatisoituja. Kirjanpitäjä toimii kirjanpitojärjestelmän pääkäyttäjänä yhdessä seuran hallituksen talousvastaavan kanssa. 

Etsimämme henkilö on luonteeltaan oma-aloitteinen, tarkka, kehittämishaluinen ja asiakaspalveluhenkinen. Kirjanpidon, palkanlaskennan ja tilinpäätöksen kokemus on eduksi, mutta ei välttämätöntä. Seurassamme on taloushallinnon ammattilaisia tukena, joten tehtävä sopii myös kirjanpidosta kiinnostuneelle taloushallinnon opiskelijalle. 

Lue lisää tehtävästä ja hakemisesta täältä. Haku päättyy 31.8.2021