Tuomariohjelma 2019

 

aika 

kenttä

sarja

koti

vieras

pelituomari
syöttötuomari
2-tuomari
3-tuomari
takarajatuomari

18.6.
18.00

Mailapuisto

C-Tytöt

Espoo

HuVe

Oscar Smith
Kalle Kumpulainen

25.6.
18.00

Mailapuisto

NSS

Espoo

Lahti

Jouni Ojala
Jani Hämäläinen
Joona Seppälä

26.6.
18.00

Mailapuisto

NMKS

Espoo

Tahko

Jani Hämäläinen
ST tarvitaan
Joona Seppälä

27.6.
18.00

Mailapuisto

CTSM

Espoon Pesis C-Tytöt

Lahti

Lassi Luukkonen
Hermanni Kataja-Rahko
Eero Rintamäki

pe
28.6.
18.00

Mailapuisto

MMKS

Espoon Pesis

Kinnarin Pesis 2006

Jouni Ojala
Pekka Friberg
Lena Lärkä

pe
28.6.
18.00

Olari

F-Pojat

Espoo

Tahko

Fiia Männikkö
Noora Kotka

la
29.6.
13.00

Mailapuisto

D-Pojat Peli

Espoo Blue

Tahko Brown

Ilari Susi
Camilla Johansson

su
30.6.
18.00

Mailapuisto

NSS

Espoo

Pesä Ysit

Jani Hämäläinen
Lassi Luukkonen
Tino Heikkilä

10.7.
18.00

Mailapuisto

Naisten Ykkös Pesis

Espoo NYP

Pesäkarhut 2

-
-
Lassi Luukkonen
3T tarvitaan
Iida Alanen

11.7.

Mailapuisto

NSS

Espoo

Tahko

PT tarvitaan
ST tarvitaan
Kalle Kumpulainen

la
13.7.

 

C-Pojat Peli

Espoo

KiPe-06

pelituomari
syöttötuomari

la
13.7.

 

C-Pojat Peli

Espoo

Turku-Pesis

pelituomari
syöttötuomari

la
13.7.

 

C-Pojat Peli

Turku-Pesis

KiPe-06

pelituomari
syöttötuomari

su
14.7.

 

NMKS

Espoo

PäPe

pelituomari
syöttötuomari

17.7.

 

NMKS

Espoo

PuMu

pelituomari
syöttötuomari

19.7.

 

C-Pojat Kilpa

Espoo

Loimaa

pelituomari
syöttötuomari
2-tuomari

la
20.7.
13.00

Mailapuisto

Naisten Ykkös Pesis

Espoo NYP

Siilinjärven Pesis

-
-
2T tarvitaan
Kalle Kumpulainen
Camilla Johansson

su
21.7.
13.00

Mailapuisto

Naisten Ykkös Pesis

Espoo NYP

Joensuun Maila

-
-
Lassi Luukkonen
Joona Seppälä
Tino Heikkilä

su
21.7.
16.00

Mailapuisto

MMKS

Espoon Pesis

Lammin Luja

pelituomari
syöttötuomari
2-tuomari

24.7.
18.00

Mailapuisto

Naisten Ykkös Pesis

Espoo NYP

Hämeenkyrön Räpsä

-
-
2T tarvitaan
Hermanni Kataja-Rahko
Joona Seppälä

la
27.7.
13.00

Mailapuisto

Naisten Ykkös Pesis

Espoo NYP

Janakkalan Jana

-
-
Lassi Luukkonen
3T tarvitaan
Toma Heikkilä

su
28.7.

 

E-Pojat Peli

Espoo Blue

Kepe Valkoiset

pelituomari
syöttötuomari

su
28.7.

 

E-Pojat Peli

Espoo Blue

Roihu

pelituomari
syöttötuomari

su
28.7.

 

E-Pojat Peli

Kepe Valkoiset

Roihu

pelituomari
syöttötuomari

31.7.
18.00

Mailapuisto

Naisten Ykkös Pesis

Espoo NYP

Pöytyän Urheilijat

-
-
Oscar Smith
Kalle Kumpulainen
Vilma Ervasti

1.8.

Mailapuisto

NSS

Espoo

KiPe06

Jani Hämäläinen
Lassi Luukkonen
2T tarvitaan

su
4.8.

 

E-Pojat Peli

Espoo White

Paukku

pelituomari
syöttötuomari

su
4.8.

 

E-Pojat Peli

Espoo Blue

Paukku

pelituomari
syöttötuomari

su
4.8.

 

E-Pojat Peli

Espoo Blue

Espoo White

pelituomari
syöttötuomari

su
4.8.

 

C-Pojat Kilpa

Espoo

LMV Blue

pelituomari
syöttötuomari
2-tuomari

su
4.8.

 

C-Pojat Kilpa

JoKo juniorit

LMV Blue

pelituomari
syöttötuomari
2-tuomari

su
4.8.

 

C-Pojat Kilpa

JoKo juniorit

Espoo

pelituomari
syöttötuomari
2-tuomari

pe
9.8.
18.00

Mailapuisto

MAS

Espoo

Paukku

pelituomari
syöttötuomari

pe
9.8.
18.00

Olari

D-tytöt
peli

Espoo

Jana

Vilma Ervasti
Pipsa Haverinen

la
10.8.

 

NAS

Espoo

KePe

pelituomari
syöttötuomari

la
10.8.

 

C-Pojat Kilpa

Kipe-06

Loimaa

pelituomari
syöttötuomari
2-tuomari

la
10.8.

 

D-Pojat Kilpa

Tahko Yellow

Lajy

pelituomari
syöttötuomari

la
10.8.

 

D-Pojat Kilpa

lajy

Espoo White

pelituomari
syöttötuomari

la
10.8.

 

D-Pojat Kilpa

Espoo White

Tahko Yellow

pelituomari
syöttötuomari

su
11.8.
17.00

Mailapuisto

C-pojat
Peli

Espoo

Hamina

pelituomari
syöttötuomari

ma
12.8.
18.00

Mailapuisto

MMKS

Espoon Pesis

Tahko 3

pelituomari
syöttötuomari
2-tuomari

13.8.

 

NAS

Espoo

ViKi

pelituomari
syöttötuomari

13.8.

 

D-Pojat Peli

Espoo Blue

KePe Sininen

pelituomari
syöttötuomari

ke
14.8.
18.00

Mailapuisto

MMKS

Espoon Pesis

Vihdin Pallo

pelituomari
syöttötuomari
2-tuomari

15.8.

 

C-Pojat Peli

Roihu

Espoo D

pelituomari
syöttötuomari

pe
16.8.
18.00

Mailapuisto

MAS

Espoo

Kepe miehet

pelituomari
syöttötuomari

la
17.8.

 

NAS

Espoo

Janakkala

pelituomari
syöttötuomari

la
17.8.

 

F-Pojat

Tahko

Espoo

pelituomari
syöttötuomari

la
17.8.

 

F-Pojat

Tahko

ViPa

pelituomari
syöttötuomari

la
17.8.

 

F-Pojat

ViPa

Espoo

pelituomari
syöttötuomari

la
17.8.

 

E-Pojat Peli

Roihu

KPL

pelituomari
syöttötuomari

la
17.8.

 

E-Pojat Peli

KPL

Espoo White

pelituomari
syöttötuomari

la
17.8.

 

E-Pojat Peli

Espoo White

Roihu

pelituomari
syöttötuomari

su
18.8.

 

NMKS

Espoo

Roihu

pelituomari
syöttötuomari

su
18.8.

 

E-Pojat Peli

Kepe valkoiset

KiPe06

pelituomari
syöttötuomari

su
18.8.

 

E-Pojat Peli

Kipe-06

Espoo Blue

pelituomari
syöttötuomari

su
18.8.

 

E-Pojat Peli

Espoo Blue

Kepe valkoiset

pelituomari
syöttötuomari

19.8.

 

D-Tytöt Peli

Espoo

Roihu

pelituomari
syöttötuomari

pe
23.8.
18.00

Mailapuisto

MAS

Espoo

Latokaski

pelituomari
syöttötuomari

la
24.8.

 

C-Pojat Peli

Lajy

Espoo C

pelituomari
syöttötuomari

la
24.8.

 

C-Pojat Peli

Espoo D

Lajy

pelituomari
syöttötuomari

su
25.8.

 

D-Tytöt Peli

Espoo

Tahko Yellow

pelituomari
syöttötuomari

ma
26.8.
17.30

Mailapuisto

MMKS

Espoon Pesis

Puna-Mustat Red

pelituomari
syöttötuomari
2-tuomari

27.8.

 

NMKS

Espoo

Hamina

pelituomari
syöttötuomari

27.8.

 

NAS

Espoo

Otakoppi

pelituomari
syöttötuomari

ke
28.8.
17.30

Mailapuisto

MMKS

Espoon Pesis

Riihimäen Pallonlyöjät 2

pelituomari
syöttötuomari
2-tuomari

28.8.

 

D-Tytöt Peli

Espoo

ViPa

pelituomari
syöttötuomari

29.8.

 

D-Pojat Peli

Espoo Blue

KePe Sininen

pelituomari
syöttötuomari

la
31.8.

 

C-Pojat Peli

Espoo

HuVe

pelituomari
syöttötuomari

su
1.9.

 

C-Tytöt

Puhti

Espoo

pelituomari
syöttötuomari

su
1.9.

 

C-Tytöt

Puhti

Jana CT

pelituomari
syöttötuomari

su
1.9.

 

C-Tytöt

Jana CT

Espoo

pelituomari
syöttötuomari

su
1.9.

 

D-Pojat Kilpa

Espoo White

HuVe

pelituomari
syöttötuomari


3.9.
17.30

 

NAS**

Roihu

Espoo

pelituomari
syöttötuomari

4.9.

 

NAS

Espoo

Latokaski

pelituomari
syöttötuomari

su
8.9.

 

C-Pojat Peli

Hamina

HuVe

pelituomari
syöttötuomari

su
8.9.

 

C-Pojat Peli

Espoo D

HuVe

pelituomari
syöttötuomari

su
8.9.

 

C-Pojat Peli

Espoo D

Hamina

pelituomari
syöttötuomari

 

** Roihun kotipeli Espoossa

Mikäli joukkueenne kaipaa tuomareita otteluihin, ota yhteyttä suoraan tuomareihin. Yhteystiedot löytyvät Tuomarit
-osiosta.