Itä-Länsi-ottelut

Ohjeet valituille pelaajille

 

Pelisarjan joukkueet kokoontuvat klo 16:45. Pojat kokoontuvat kentän Cuuma A kakkospuolen yläkatsomoon. Tytöt kokoontuvat Leppävaaran yleisurheilustadionin edessä. Vastassa on leiriorganisaation jäsen. 

Kilpasarjan joukkueet kokoontuvat klo 18:00. Pojat kokoontuvat kentän Cuuma A kakkospuolen yläkatsomoon. Tytöt kokoontuvat Leppävaaran yleisurheilustadionin edessä. Vastassa on leiriorganisaation jäsen. 

Ota mukaan

- juomapullo
- nimikyltti
- kypärä ja muut pelivälineet
- pelihousut
- syöksypaita

Pelisarjan joukkueille varataan kevyttä evästä pukuhuoneisiin.

Tervetuloa pelaamaan!

Kilpasarjojen Itä-Länsi-ottelut

Kilpasarjojen Itä-Länsi-ottelut pelataan torstaina 4.7. klo 19:30.

Poikien kilpasarjan Itä-Länsi-ottelu pelataan Kentällä 1, Cuuma A (Espoonlahdentie 2, Espoo).

Tyttöjen kilpasarjan Itä-Länsi-ottelu pelataan Kentällä 21, Leppävaara A (Veräjäpellonkatu 17, Espoo).

Valitsijat

-    Poikien kilpasarjan Idän joukkueen valitsija on Lauri Helin ja Lännen joukkueen valitsija on Jesse Lingman.
-    Tyttöjen kilpasarjan Idän joukkueen valitsija on Marika Taanonen ja Lännen joukkueen valitsija on Tiia Kantanen.

Pelisarjojen Itä-Länsi-ottelut

Pelisarjojen Itä-Länsi-ottelut pelataan torstaina 4.7. klo 18:00.

Poikien pelisarjan Itä-Länsi-ottelu pelataan Kentällä 1, Cuuma A (Espoonlahdentie 2, Espoo).

Tyttöjen pelisarjan Itä-Länsi-ottelu pelataan Kentällä 21, Leppävaara A (Veräjäpellonkatu 17, Espoo).

Valitsijat

-    Poikien pelisarjan Idän joukkueen valitsija ilmoitetaan myöhemmin ja Lännen joukkueen valitsija ilmoitetaan myöhemmin.
-    Tyttöjen pelisarjan Idän joukkueen valitsija on Elna Satokangas ja Lännen joukkueen valitsija on Reetta Aralinna.

 

Pelaajat

 

Pelinjohtajat

Tytöt kilpasarja Itä

Tytöt pelisarja Itä

Pojat kilpasarja Itä

Pojat pelisarja Itä

1pj Marko Hovi (HP mustat)

1pj Sanimaria Selinko (KPK)

1pj Mikko Varonen (JoMa)

1pj Teppo Kallio

2pj Susanna Pellikka (Osva ET)

2pj Emma Jalovaara (ViU)

2pj Saku Suorsa (Lippo valkoinen)

2pj Mikko Kylmälä 

    

Tytöt kilpasarja Länsi

Tytöt pelisarja Länsi

Pojat kilpasarja Länsi

Pojat pelisarja Länsi

1pj Jussi Järvinen (SMJ musta)

1pj Jenni Nurminen (MJ E-tytöt)

1pj Pelinjohtaja Ilkka Uusitalo (KaMa E07),

1pj Merja Kuusimaa (Kepe)

2pj Salli Valta (Fera E1)

2pj Vesa Ojanperä (Nj)

2pj Pelinjohtaja Ari Kenttäaho (JoKo)

2pj Teijo Viitasaari (AA-08)

 

Tuomarit

Poikien kilpasarja


pt Ville Mustonen Riihimäki
st Miska Tervo Eurajoki
2t Iida Lindholm Pori
3t Iida Alhainen Kitee
tt Veera Niemelä Seinäjoki

 

Tyttöjen kilpasarja


pt Pinja Haapaniemi Simo
st Nea Pirskanen Kuopio
2t Anna Palmroth Pori
3t Siiri Hietaharju Oulainen
tt Vilma Mäkelä Hämeenkyrö

 

Poikien pelisarja


pt Amanda Julkunen Laitila
st Siiri Lötjönen Pori
2t Atte Rajamäki Seinäjoki
3t Oona Temonen Kempele
tt Aada Mäkinen Seinäjoki

 

Tyttöjen pelisarja


pt Ellinoora Mäkelä Raahe
st Onni-Eemeli Laakso Turku
2t Väinö Penttilä Lahti
3t Joel Lovikka Tampere
tt Jussi Saarni Pöytyä

 


Itä-Länsi-joukkuejaot sarjoittain

 

Poikien kilpasarja

 

Itä

HP E-pojat
IPV
JoMa
KPL E
Manse PP E07-pojat
Lippo valkoinen
PuPe Mustat
SoJy oranssi

Länsi

AA-07P
Hml Paukku E-p
HP-K
Tahko E- Pojat
JoKo juniorit E-pojat
KaMa E07
PattU Juniorit
SMJ P07 Punainen

 

Tyttöjen kilpasarja

 

Itä

HP mustat
KeKi E-tytöt
Manse E07T
Lippo E-tytöt
OsVa ET
Roihu Blue
SiiPe Mustat
TyTe

Länsi

Fera E1
Tahko Brown
LaJy E1
Virkiä sininen
Pesäkarhut E07
Pesäkarhut E-08 Milet
SMJ punainen
SMJ musta

 

Poikien pelisarja

 

Itä

HP E-peli
IiU E-junnut
IPV
JoMa pun
Kiri
KeKi E1
Kipa-90
KPL E BLACK
KPL E YELLOW
KäKa
LMV
Lippo sininen
PuPe keltainen
PKP
Pyry-Pesis
Roihu E-pojat
Siipe EP
SiKi E-pojat
SoJy violetti
SuPo E-pojat

Länsi

AA-08
Espoon Pesis Blue
Espoon Pesis White
EuVe E
Pesä-Kiilat
HuVe
JaJa - E
KaMa08
Kepe
Kipe06 E-junnut
KoU E
Lajy E-pojat
Nj07
Sudet-08
SMJ P07 Musta
SMJ P08 Musta
SMJ P08 Valkoinen
TuPe E-pojat
ULPO

 

Tyttöjen pelisarja

 

Itä

HP oranssit
ILU
IPV, E-tytöt
Joma
KIPA-90
Kirittäret
KPK
LMV E-tytöt
Puhti
Roihu White
RuoPi E-tytöt
Räpsä
SiiPe Keltaiset
Simon Kiri E-tytöt
SoJy
SuPo E-tytöt
ViU
Ysit/Pohti

Länsi

AA
APV E-tytöt
EuVe E-tytöt
Fera E2
HP-K
Tahko Yellow
IK
Jana ET
KK-V
KöLa -07
LaJy E2
Virkiä Valkoinen
LPjr
MJ E-tytöt
NJ
Ouhu
Pattu E07 tytöt
Pattu Pinkit
Pesäkarhut E-08 Susset
Likkahukat 08
SMJ valkoinen
Sievin sisu
ViPa ET